DPU

Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Afdeling for pædagogisk filosofi og generel pædagogik

Uddannelser

Kandidatuddannelser

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Broström, Stig Emeritus stbr@edu.au.dk +4524447570 D, 114
Carlsson, Monica Susanne Lektor monica@edu.au.dk +4587163724 D, 104
Damgaard Warrer, Sarah Ph.d.-studerende sach@edu.au.dk
Dohn, Niels Bonderup Lektor dohn@edu.au.dk +4587163716 1483, 544
Duncan-Bendix, Jennifer Videnskabelig assistent jdb@edu.au.dk D, 109
Frandsen, Henrik Vase Lektor hvf@edu.au.dk +4587163871 D, 106
Frølund, Sune Emeritus sufr@edu.au.dk +4541589668
Gibson, Andrew Gerard Postdoc agib@edu.au.dk 1483
Hansen, Ole Henrik Lektor ohh@edu.au.dk +4522916518 D, 109
Hedegaard-Sørensen, Lotte Lektor lohes@edu.au.dk +4587163754 D, 155
Henriksen, Mia Skjold Tvede Ph.d.-studerende msth@edu.au.dk
Hersom, Christina Ph.d.-studerende christinahersom@edu.au.dk
Hornsgaard, Martin Kjær Ph.d.-studerende makh@edu.au.dk
Huggler, Jørgen Lektor johu@edu.au.dk +4560202790 D, 142
Hyldgaard, Kirsten Lektor hyldgaard@edu.au.dk +4587163805 D, 143
Jensen, Hans Siggaard Professor emeritus hsj@edu.au.dk +4540414593 D, 117
Kasch, Henrik Ph.d.-studerende henrik.kasch@edu.au.dk
Kauffmann, Oliver Lektor kauffmann@edu.au.dk +4593508040 D, 148
Knoop, Hans Henrik Lektor knoop@edu.au.dk +4593508162 1483, 554
Korsgaard, Ove Professor emeritus ove@edu.au.dk D, 114
Laursen, Per Fibæk Professor pefi@edu.au.dk +4521702695 D, 116
Magne, Jeanette Lektor jema@edu.au.dk +4587163854 D, 115
Nuriler, Hatice Ph.d.-studerende haticenuriler@edu.au.dk
Olsen, Anne-Marie Eggert Lektor ameo@edu.au.dk +4587163976 D, 144
Petersen, Karen Bjerg Lektor kp@edu.au.dk +4587163821 1483, 551
Pio, Frederik Lektor frpi@edu.au.dk +4587163906 D, 153
Poulsen, Frida Ph.d.-studerende frpo@edu.au.dk
Rømer, Thomas Aastrup Lektor thar@edu.au.dk +4587163606 1483, 546
Sacara-Gulløv, Cristina Daniela Ph.d.-studerende cgul@edu.au.dk
Schou, Lotte Rahbek Emerita lrs@edu.au.dk
Bengtsen, Søren Smedegaard Lektor ssbe@edu.au.dk +4520467019 1483, 626
Sørensen, Asger Lektor aso@edu.au.dk +4587163974 D, 111
Wiberg, Merete Lektor wiberg@edu.au.dk +4520586298 1483, 519
Wieser, Clemens Lektor wie@edu.au.dk +4522501016 1483, 518

Seneste publikationer

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel