DPU

Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Afdeling for Fagdidaktik

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Lisa Monica Ekstern lektor lima@edu.au.dk
Bach, Cecilie Carlsen Ph.d.-studerende ccb@edu.au.dk
Baun, Lise Ph.d.-studerende liba@edu.au.dk +4529888962
Benn, Jette Emerita benn@edu.au.dk +4530695902 B, 322
Blomhøj, Morten Professor blomhoej@edu.au.dk B, 352
Boeskov, Kim Ekstern lektor kibo@au.dk B, 306
Boie, Mette Alma Kjærsholm Postdoc mebo@edu.au.dk +4525566626 1483, 646
Bruun, Peter Schmidt Ph.d.-studerende pebr@edu.au.dk
Bundsgaard, Jeppe Professor jebu@edu.au.dk +4531192607 B, 310
Bülow, Morten Winther Ph.d.-studerende mobu@edu.au.dk
Caeli, Elisa Nadire Ph.d.-studerende elisa@edu.au.dk
Carlsen, Dorthe Ph.d.-studerende dorc@edu.au.dk
Caviglia, Francesco Lektor caviglia@edu.au.dk +4587162605 1483, 624
Dalsgaard, Christian Lektor cdalsgaard@edu.au.dk +4521664955 1483, 622
Eggersen, Dorte Ph.d.-studerende doeg@edu.au.dk
Ejersbo, Lisser Rye Emeritus lre@edu.au.dk +4561342694 B, 356
Elicer Coopman, Raimundo José Postdoc raimundo@edu.au.dk B, 339
Erlandsen, Torsten Emeritus toer@edu.au.dk D, 332
Falk Olesen, Jeanette Postdoc jfo@edu.au.dk 1483, 629
Fougt, Simon Skov Lektor sifo@edu.au.dk +4593521980 B, 340
Fredens, Line Ph.d.-studerende lifr@edu.au.dk
Færch, Julie Vangsøe Ph.d.-studerende jvaf@edu.au.dk
Gerster Johansen, Stine Ph.d.-studerende sgj@edu.au.dk
Gjessing, Eva Ph.d.-studerende evagjessing@edu.au.dk
Gregersen, Rikke Maagaard Ph.d.-studerende rmg@edu.au.dk
Grønhøj, Elisabeth Omand Ph.d.-studerende elgr@edu.au.dk
Haas, Claus Lektor haas@edu.au.dk +4587163936 B, 318
Haastrup, Lisbeth liha@edu.au.dk B, 317
Hansen, Morten Elkjær Ph.d.-studerende me@edu.au.dk
Have, Mona Postdoc mhave@edu.au.dk B
Heger, Stine Ph.d.-studerende stine.heger@edu.au.dk
Henriksen, Birgitte Ph.d.-studerende bhen@edu.au.dk
Holgersen, Sven-Erik Emeritus svho@edu.au.dk +4587163625 B, 309
Holst, Finn Ekstern lektor fh@edu.au.dk B, 306
Højgaard, Tomas Lektor tomas@edu.au.dk +4587163596 B, 347
Jankvist, Uffe Thomas Professor utj@edu.au.dk +4587162941 B, 349
Kaas, Thomas Ph.d.-studerende thka@edu.au.dk
Kaasby, Mia Ph.d.-studerende kaas@edu.au.dk
Kabel, Kristine Adjunkt kabel@edu.au.dk +4593521760 B, 336
Knudsen, Lars Emmerik Damgaard Lektor lada@edu.au.dk +4530226763 B, 312
Kristjansdottir, Bergthora Lektor bekr@edu.au.dk +4587163967 B, 320
Laraignou, Anders Simmelkiær Ph.d.-studerende ansl@edu.au.dk
Larsen, Line Kjærgaard Ph.d.-studerende lkl@edu.au.dk
Laursen, Helle Pia Lektor heen@edu.au.dk +4587163874 B, 338
Lindenskov, Lena Lektor lenali@edu.au.dk +4526306681 B, 337
Lorentzen, Rasmus Fink Ekstern lektor ralo@edu.au.dk
Lund, Henriette Romme Ph.d.-studerende hrlu@edu.au.dk
Lund, Karen Emeritus karlund@edu.au.dk +4593508141 B, 322
Mejding, Jan Emeritus jm@edu.au.dk +4561669089 B, 330
Molbæk, Marie-Louise Adjunkt loum@edu.au.dk +45 93522158 B, 332

Seneste publikationer

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel