DPU

Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Afdeling for Fagdidaktik

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Bach, Cecilie Carlsen Ph.d.-studerende ccb@edu.au.dk
Bang, Louise Ph.d.-studerende lrb@edu.au.dk
Baun, Lise Ph.d.-studerende liba@edu.au.dk +4593521837
Benn, Jette Emerita benn@edu.au.dk +4530586632 A, 201
Berthelsen, Ulf Dalvad Lektor ulda@edu.au.dk +4593508165 1483, 543
Boeskov, Kim Postdoc kibo@au.dk B, 236
Bruun, Peter Schmidt Ph.d.-studerende pebr@edu.au.dk
Bundsgaard, Jeppe Professor MSO jebu@edu.au.dk +4531192607 B, 310
Caeli, Elisa Nadire Ph.d.-studerende elisa@edu.au.dk
Carlsen, Dorthe Ph.d.-studerende dorc@edu.au.dk
Dietz, Marianne Ph.d.-studerende madi@edu.au.dk +4587163634 B, 323
Eggersen, Dorte Ph.d.-studerende doeg@edu.au.dk 1483, 521
Erlandsen, Torsten Emeritus toer@edu.au.dk D, 332
Fabrin, Liv Ph.d.-studerende lifa@edu.au.dk
Flensborg, Ingelise Emerita ingelise@edu.au.dk A, 201
Fougt, Simon Skov Lektor sifo@edu.au.dk +4593521980 B, B116
Fredens, Line Ph.d.-studerende lifr@edu.au.dk
Gregersen, Rikke Maagaard Ph.d.-stipendiat rmg@edu.au.dk B, 323
Haas, Claus Lektor haas@edu.au.dk +4587163936 B, 318
Haastrup, Lisbeth Lektor liha@edu.au.dk B, 313
Hansen, Morten Elkjær Ph.d.-studerende me@edu.au.dk
Henriksen, Birgitte Ph.d.-studerende bhen@edu.au.dk B, 324b
Holgersen, Sven-Erik Lektor svho@edu.au.dk +4587163625 B, 317
Holst, Finn Postdoc fh@edu.au.dk
Højgaard, Tomas Lektor tomas@edu.au.dk +4587163596 B, 325
Højsted, Ingi Heinesen Ph.d.-studerende ingi@edu.au.dk
Jankvist, Uffe Thomas Professor MSO utj@edu.au.dk +4587162941 B, 321
Kaas, Thomas Ph.d.-studerende thka@edu.au.dk
Kabel, Kristine Adjunkt kabel@edu.au.dk +4593521760 B, 311
Kasch, Henrik Ph.d.-studerende henrik.kasch@edu.au.dk
Knudsen, Lars Emmerik Damgaard Lektor lada@edu.au.dk +4593588264 B, 312
Kristjansdottir, Bergthora Lektor bekr@edu.au.dk +4587163967 B, 320
Laursen, Helle Pia Lektor heen@edu.au.dk +4587163874 D, 283
Lindenskov, Lena Lektor lenali@edu.au.dk +4526306681 B, 305
Lund, Karen Lektor karlund@edu.au.dk +4587163826 B, 316
Mansour, Nadia Ph.d.-studerende nadm@edu.au.dk
Mejding, Jan Lektor emeritus jm@edu.au.dk +4561669089
Molbæk, Marie-Louise Adjunkt loum@edu.au.dk +45 93522158 B, 116
Oksbjerg, Marianne Ph.d.-studerende maok@edu.au.dk
Pedersen, Mathilde Kjær Ph.d.-stipendiat mkp@edu.au.dk B, 323
Plummer, Christelle Ph.d.-studerende c.plummer@edu.au.dk
Rasmussen, Marie Dahl Ph.d.-studerende mras@edu.au.dk
Reusch, Charlotte Folkmann Ph.d.-studerende chre@edu.au.dk B, 234
Rørbech, Helle Lektor hero@edu.au.dk B, 301
Schilhab, Theresa Lektor tsc@edu.au.dk +4587163612 J, 115
Skyggebjerg, Anna Karlskov Lektor aks@edu.au.dk +4587163991 B, 322
Stovgaard, Mikkel Adjunkt stovgaard@edu.au.dk +4587163827 D, 144
Sørensen, Helene Emeritus helene@edu.au.dk B, 322
Tannert, Morten Ph.d.-studerende mota@edu.au.dk
Thomsen, Marianne Ph.d.-studerende mtho@edu.au.dk B, 306

Seneste publikationer

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel