DPU

Aarhus Universitets segl

Afdeling for Fagdidaktik

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Bach, Cecilie Carlsen Ph.d.-studerende ccb@edu.au.dk
Baun, Lise Ph.d.-studerende liba@edu.au.dk +4529888962
Berndsen, Mette Ph.d.-studerende metteberndsen@edu.au.dk
Blomhøj, Morten Professor blomhoej@edu.au.dk +4521560754 B, 352
Boeskov, Kim Ekstern lektor kibo@au.dk B, 306
Boie, Mette Alma Kjærsholm Postdoc mebo@edu.au.dk +4525566626 1483, 646
Bols Slåttvik, Anja Ph.d.-studerende absl@edu.au.dk
Bruun, Peter Schmidt Ph.d.-studerende pebr@edu.au.dk
Bundgaard, Mette Amalie Fischer Ph.d.-studerende mafb@edu.au.dk
Bundsgaard, Jeppe Professor jebu@edu.au.dk +4531192607 B, 310
Bussenius, Laura Østergaard Ph.d.-studerende labu@edu.au.dk
Bülow, Morten Winther Ph.d.-studerende mobu@edu.au.dk
Caeli, Elisa Nadire Postdoc elisa@edu.au.dk +4593508366 B, 308
Caviglia, Francesco Lektor caviglia@edu.au.dk +4541663378 1483, 652
Dalsgaard, Christian Lektor cdalsgaard@edu.au.dk +4521664955 1483, 648
Eggersen, Dorte Ph.d.-studerende doeg@edu.au.dk
Ejersbo, Lisser Rye Emeritus lre@edu.au.dk +4561342694 B, 356
Elicer Coopman, Raimundo José Postdoc raimundo@edu.au.dk B, 339
Fougt, Simon Skov Lektor sifo@edu.au.dk +4593521980 B, 340
Fredens, Line Ph.d.-studerende lifr@edu.au.dk
Fromholt-Iversen, Julie Specialkonsulent jfi@edu.au.dk B, 351
Færch, Julie Vangsøe Ph.d.-studerende jvaf@edu.au.dk
Gabrielsson, Rebekka Hegaard Videnskabelig assistent rega@edu.au.dk +4587159771
Gerster Johansen, Stine Ph.d.-studerende sgj@edu.au.dk
Gjessing, Eva Ph.d.-studerende evagjessing@edu.au.dk
Gregersen, Rikke Maagaard Ph.d.-studerende rmg@edu.au.dk
Haas, Claus Lektor haas@edu.au.dk +4561607348 B, 318
Haastrup, Lisbeth Lektor liha@edu.au.dk B, 317
Hansen, Morten Elkjær Ph.d.-studerende me@edu.au.dk
Have, Mona Postdoc mhave@edu.au.dk B, 305
Heger, Stine Ph.d.-studerende stine.heger@edu.au.dk +4525580656
Heiden, Thomas Ph.d.-studerende trhe1@edu.au.dk
Henriksen, Birgitte Ph.d.-studerende bhen@edu.au.dk
Holgersen, Sven-Erik Emeritus svho@edu.au.dk +4550495465
Højgaard, Tomas Lektor tomas@edu.au.dk +4520567003 B, 347
Jankvist, Uffe Thomas Professor utj@edu.au.dk +4587162941 B, 349
Kaasby, Mia Ph.d.-studerende kaas@edu.au.dk
Kabel, Kristine Lektor kabel@edu.au.dk +4593521760 B, 336
Knudsen, Lars Emmerik Damgaard Lektor lada@edu.au.dk +4530226763 B, 312
Kristjansdottir, Bergthora Lektor, Emerita bekr@edu.au.dk +4593521040 B, 320
Laraignou, Anders Simmelkiær Ph.d.-studerende ansl@edu.au.dk
Larsen, Line Kjærgaard Ph.d.-studerende lkl@edu.au.dk
Laursen, Helle Pia Lektor heen@edu.au.dk +4587163874 B, 338
Lindenskov, Lena Lektor lenali@edu.au.dk +4526306681 B, 337
Lund, Henriette Romme Ph.d.-studerende hrlu@edu.au.dk +4528992081
Mejding, Jan Emeritus jm@edu.au.dk +4561669089 B, 330
Molbæk, Marie-Louise Gæsteforsker loum@edu.au.dk +4560202678 B, 332
Møller, Maria Ph.d.-studerende maml@edu.au.dk
Norup, Maiken Ph.d.-studerende mano@edu.au.dk
Nørgård, Rikke Toft Lektor rtoft@edu.au.dk +4520466756 1483, 650

Seneste publikationer

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel