DPU

Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Afdeling for pædagogisk sociologi

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Allerup, Peter N. Professor emeritus nimmo@edu.au.dk +4521653793 D, 329
Andersen, Ida Gran Adjunkt idagran@edu.au.dk +4587162798 1483, 418
Bellibas, Mehmet Sukru Postdoc bellibas@edu.au.dk 1483, 428
Bjerre, Jørn Lektor jbje@edu.au.dk +4587162691 1483, 548
Brodersen, Malene Engsig Ph.d.-studerende mabr@edu.au.dk
Bruun, Jens Lektor jebr@edu.au.dk +4587163848 D, 343
Christensen, Anders Astrup Ph.d.-studerende anch@edu.au.dk
Christensen, Jacob Adjunkt jach@edu.au.dk +4522288781 1483, 423
Clark, Aske asfc@au.dk
Coninck-Smith, Ning de Professor ning@edu.au.dk +4530539404 D, 345
Cordsen, Rune Frederik Ph.d.-studerende ruco@edu.au.dk
Dorf, Hans Emeritus hado@edu.au.dk
Fristrup, Tine Lektor tifr@edu.au.dk +4587163601 D, 320a
Frørup, Anna Kathrine Postdoc anka@edu.au.dk D, 318
Gümüs, Sedat Lektor sgumus@edu.au.dk +4593521820 1483, 426
Hald, Charlotte Herold Lange Ph.d.-studerende chel@edu.au.dk
Hansen, Christian Sandbjerg Lektor csh@edu.au.dk D, 314
Hansen, Line Skov lsh@edu.au.dk 1483, 414
Helding Vembye, Mikkel Ph.d.-studerende mihv@edu.au.dk
Høyen, Marianne Lektor hoyen@edu.au.dk +4561181729 D, 348
Jensen, Niels Rosendal Lektor nrj@edu.au.dk +4587163709 D, 316
Jensen, Simon Skovgaard Ph.d.-studerende ssj@edu.au.dk
Kindtler, Kristian Ekstern lektor krki@edu.au.dk 1483, 530
Kofod, Kasper Emeritus kako@edu.au.dk +4587163815 D, 329
Kristensen, Rune Müller Adjunkt ruvk@edu.au.dk +4587163653 D, 354
Krøger, Anne Ph.d.-studerende akpe@edu.au.dk 1483, 419
Langager, Søren Lektor langager@edu.au.dk +4587163618 D, 315
Larson, Anne Lektor anne@edu.au.dk +4587163985 D, 346
Laursen, Ronni Ph.d.-stipendiat rl@edu.au.dk 1483, 419
Lieberkind, Jonas Lektor lieberkind@edu.au.dk +4587163831 D, 344
Michel-Schertges, Dirk Lektor dimi@edu.au.dk +4593521802 D, 325
Moutsios, Stavros Lektor stam@edu.au.dk +4587163641 D, 349
Munk, Martin David Ekstern lektor mdmunk@edu.au.dk +4529103727 D, 341
Nagbøl, Søren Peter Lektor sona@edu.au.dk +4587163617 D, 317
Olsen, Astrid Ph.d.-studerende amo@edu.au.dk
Pedersen, Cecilia Petrine Molander Ph.d.-studerende cepp@edu.au.dk D, 139
Qvortrup, Lars Professor lq@edu.au.dk +4527844005 D, 320b
Rasmussen, Jens Professor emeritus jera@edu.au.dk +4540414643 D, 329
Reimer, David Professor MSO dare@edu.au.dk +4587163935 1483, 425
Skovlund, Henrik Lektor hens@edu.au.dk +4587163872 D, 352
Smith, Emil Ph.d.-stipendiat esmith@edu.au.dk 1483, 432
Sortkær, Bent Postdoc beso@edu.au.dk 1483, 423
Tetler, Susan Professor emeritus tetler@edu.au.dk D, 329
Thorborg, Mathias Merrild Roerup Ph.d.-studerende mmth@edu.au.dk
Thrane, Casper Ph.d.-studerende cath@edu.au.dk +4587162897 1483, 414
Weiss, Felix Lektor fewe@edu.au.dk +4593508920 1483, 424
Wistoft, Karen Professor MSO kawi@edu.au.dk +4587163823 D, 357

Seneste publikationer

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel