DPU

Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Netværksmedlemmer

Medlemmer af forskningsnetværket for yngre forskere på udsatte børne- og ungeområdet

Navn

Titel

Institution

Email

Anne-Kirstine Mølholt

Ph.d.-studerende/studieadjunkt

AAU

akm@socsci.aau.dk

Tea Torbenfeldt Bengtson

Adjunkt

KU

tb@soc.ku.dk

Ida Hammen

Ph.d.-studerende

RUC

hammen@ruc.dk

Kresta Sørensen 

Ph.d.-studerende

AAU

kresta@socsci.aau.dk

Signe Frederiksen 

Forsker

SFI

sfn@sfi.dk

Kirsten Elisa Petersen

Lektor

dpu

kepe@dpu.dk

Helle Schjellerup Nielsen

Forsker

Metropol/AU

hesn@phmetropol.dk  

Maria Bülow

Ph.d.-studerende

AAU

bulow@socsci.aau.dk

Sabine Jørgensen

Ph.d.-studerende

AAU/University College Lillebælt

sabine@socsci.aau.dk

Line Søberg Bjerre

Ph.d.-studerende/studieadjunkt

AAU

bjerre@socsci.aau.dk

Idamarie Leth Svendsen

Ph.d.-studerende

Metropol/RUC

idsv@phmetropol.dk

Hanne Hartoft

Ph.d.-studerende

AAU

hartoft@law.aau.dk

Ann-Karina Henriksen

Ph.d.-studerende

RUC

ankahe@ruc.dk

Anne Marie Villumsen

Ph.d.-studerende/lektor

Videnscenter for socialpædagogik og socialt arbejde/AU

Stina Krogh

Ph.d.-studerende

AAU

Marie Nykjær Brejnrod

 

Ph.d. studerende

AAU

brejnrod@socsci.aau.dk

Cecilie K. Moesby-Jensen

Adjunkt

Metropol

ckmj@phmetropol.dk

Stine Tankred Luckow

Ph.d. studerende

SFI – Det Nationale forskningscenter for Velfærd

stl@sfi.dkckmj@phmetropol.dk

Ann Kristin Lassen

Ph.d. studerende

Socialhögskolan, Lunds Universitet

ann_kristin.lassen@soch.lu.sestl@sfi.dk

Manon  Alice Lavaud

Ph.d. studerende

RUC

manon@ruc.dkann_kristin.lassen@soch.lu.se

Anne Mette Møller

Ph.d. studerende

KU

amm@ifs.ku.dkmanon@ruc.dk